For allfans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

For allfans

Anime, Manga, Films, Books, Sports and other
 
ИндексИндекс  PortalPortal  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Evanescence

Go down 
АвторСъобщение
dot
Vampire Admin
Vampire Admin
dot


Female Брой мнения : 14729
Join date : 29.01.2009
Местожителство : Където си искам.

Evanescence Empty
ПисанеЗаглавие: Evanescence   Evanescence I_icon_minitimeЧет Яну 21 2010, 22:55

Evanescence Evanescence

Групата е основана от Ейми Лий и главния китарист — Бен Мууди. Двамата се срещнали на лагер в Арканзас, където Мууди чул как Лий свири на пиано песента „I'd Do Anything for Love“ (But I Won't Do That) на Мийт Лоуф.

Двамата открили, че имат едни и същи интереси, и че споделят любовта си към Джими Хендрикс и Бьорк. Така те започнали да пишат заедно песни (първата е била „Solitude“ (самота) написана от Ейми последвана от „Understanding“(Разбиране) от Бен Мууди, „Give Unto Me“ на Ейми Лий, и четвъртата песен на написана заедно от тях е „My Immortal“ (Моята Безсмъртност буквално). Парчетата са били многократно променяни, както и текста и музиката към него, заради тази причина имената и на двамата са включени в надписите на албумите им.

Известно време те не успяват да открият други музиканти, които да работят заедно с тях и нямат достатъчно средства, за да наемат професионални музиканти, което е и причината в началото да не правят изпълнения на живо. Групата получава покана за платено участие благодарение на влизането на две свои песни в местните музикални класации. Преди да се спрат на името Evanescence Ейми Лий и Бен Мууди минават през още няколко имена, между които „Childish Intentions“ и „Stricken“.
1."Origin" (intro)
2."Whisper" (Origin version)
3."Imaginary" (Origin version)
4."My Immortal" (Origin version)
5."Where Will You Go" (Origin version)
6."Field of Innocence"
7."Even in Death"
8."Anywhere"
9."Lies"
10."Away from Me"
11."Eternal" (Instrumental)
Not For Your Ears (2003) [редактиране]
Неофициална компилация от 2001-2002 година демота. Излезнала през 2003 година, тя се разглежда като оригинален източник на пред-Fallen демо парчета.

Съдържа:

1.Whisper 2002
2.Everybody's Fool
3.Anything For You
4.Even In Death
5.Further Away (Farther Away)
6.Imaginary
7.My Tourniquet (Tourniquet)
8.Taking Over Me
9.Haunted
10.Before The Dawn
11.Untitled (I Must Be Dreaming) (Bleed)
12.Hello
13.Taking Over Me (long)
14.Missing
15.Surrender
16.Bring Me To Life (original)
17.Breathe No More
18.Forgive Me
19.You
Fallen (2003) [редактиране]
Fallen e името на първия цялостен албум на групата. За разлика от демо албума Origin, Fallen става шест пъти Платинен албум и се задържа необичайно дълго време в музикалните класации в САЩ и по целия свят. От този албум са продадени повече от 12 милиона копия по цял свят.

Дебютния сингъл от албума — „Bring Me to Life“ става хит в САЩ и се класира на пето място в американската музикална класация на Billboard. Песента е включена в саундтрака на филма „Daredevil“ заедно с дори по-известната им песен „My Immortal“ (класирана на седмо място в САЩ). След излизането на албума Fallen Evanescence е отличена с награди Грами за най-добро хард рок изпълнение и за най-добър нов изпълнител.

В албума са включени следните песни:

1."Going Under"
2."Bring Me to Life"
3."Everybody's Fool"
4."My Immortal"
5."Haunted"
6."Tourniquet"
7."Imaginary"
8."Taking Over Me"
9."Hello"
10."My Last Breath"
11."Whisper"
12."Farther Away"
13."My Immortal" (Бенд версия)
Сингъли:

1.„Bring Me to Life“
2.„Going Under“
3.„My Immortal“
4.„Everybody's Fool“
5.„Imaginary“ (радио сингъл)
Anywhere but Home (2004) [редактиране]
Anywhere but Home е първият албум и DVD на живо на метъл групата - Evanescence, издаден през 2004 година. Той включва всички четири техни клипа от албума Fallen, видео зад сцената и запис от концерта в Le Zénith, Париж. Той също съдържа досега неофициално издаваната песен - "Missing"

CD версията съдържа:

1."Haunted"
2."Going Under"
3."Taking Over Me"
4."Everybody's Fool"
5."Thoughtless" (Korn cover)
6."My Last Breath"
7."Farther Away"
8."Breathe No More"
9."My Immortal"
10."Bring Me to Life"
11."Tourniquet"
12."Imaginary"
13."Whisper"
14."Missing" (Студио запис)
Сингъли:

1."Missing" (радио сингъл)
Върнете се в началото Go down
 
Evanescence
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
For allfans :: Интереси :: Музика-
Идете на: